Кошик
3507 відгуків
+380 (68) 233-22-33
+380 (68) 233-22-44
eSad.com.ua

Гортензія Садова: як виростити чарівну красуню?

Гортензія Садова: як виростити чарівну красуню?

Правильно посаджена і доглянута гортензія здатна перетворити будь-який ландшафт на святково вбрану місцину, де хочеться дихати на повні груди та безкінечно милуватися цвітінням.

Широка популярність гортензії диктує садівникам багато запитань щодо посадки та догляду за нею. У даній статті ми спробуємо якомога докладніше розповісти про правильний процес вирощування цієї неповторної рослини.

Висадка гортензії

Гортензія – рослина суперечлива. Вона не терпить застоїв води, проте полюбляє у світові зволожені ґрунти та лагідні сонячні промені. Тому для неї краще підбирати місце, де сонце буде радувати рослину вранці та ввечері. Важливо, щоб у спекотний полудень культура залишалася в напівтіні. Найкращий період для висадки – весна. Розташовують гортензії подалі від потужних і високих дерев.

Для посадки культури слід озброїтися відповідною штиковою лопатою – яму доведеться викопати розміром 0,5*0,5*0,5 метра. Правильно підібраний інвентар значно спростить цю процедуру. Щодо глибини ями – вона може варіюватися залежно від розміру кореневої системи. Якщо земля у вашому саду не відповідає потребам гортензії, в посадкову яму слід додавати пісок, перегній чи додаткові добрива. У цьому випадку може знадобитися саперна лопата – нею легко перемішувати землю.

Найкраще гортензія зростання в ґрунтах з кислотністю 4,5-5 рН. Це означає, що в недостатньо кислу землю слід додавати хвою, перепрілі стружки дерева або верховий торф. При важких ґрунтах яму заповнюють сумішшю, яка складається з:

  • Двох частин листової землі;
  • Двох частин перегною;
  • Однієї частини річкового піску;
  • Однієї частини верхового торфу.

Після висадки саджанців землю під ними мульчують. Для цього можна скористатися невеликими тризубими граблями.

Полив та підживлення гортензії

Прекрасна садова квітка дуже любить полив. На території Японії гортензію часто називають «тією, що сумує з води». Полив має бути стабільним. Буде неправильним поливати гортензію щедро, але з великим інтервалом між зрошуванням. Ідеальний полив – це півтора відра води на кожну рослину раз на тиждень. Зазвичай цього достатня для формування здорових і естетично привабливих кущів.

Підживлювати рослину слід для того, щоб значно укрупнити суцвіття. Без підгодівель можна обійтися впродовж перших кількох років після висадки – лише в тому випадку, коли рослина висаджувалася в родючу ґрунтову суміш. Якщо квітці не вистачає поживних речовин, вона сигналізує про це дрібними суцвіттями.

Можна купити готові добрива для гортензій, а можна приготувати підживлення самостійно. Для приготування добрива використовують сечовину (10 грамів), суперфосфат (15 грамів) і сірчанокислий калій (15 грамів), які розводять у 10 літрах води. Перша підгодівля проводитися рано навесні. Коли на рослині з'єднання є зародки квітів, її підживлюють вдруге. Для другої підгодівлі розводять у 15 літрах води 20 грамів суперфосфату та 20 грамів сірчанокислого калію.

Ідеально, якщо впродовж літа рослини поливати розчином коров'як яку. Такий полив слід здійснювати один раз на 3 – 4 тижню.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

В окремих випадках на гортензіях може з'єднання являтися борошниста роса. Для боротьби з нею варто озброїтися спеціальним оприскувачем. Обробляють рослини бордоською сумішшю. Для того, щоб захистити культуру від тлі та інших шкідників використовують спеціальні препарати (наприклад, Фітоферм, Актелік).

Сучасні сорти гортензій в переважній більшості стійкі до шкідників і хвороб. Альо знаті про елементарні спосібі захисту в разі неприємних моментів – значить завжди бути напоготові.

Обрізка гортензії – процес, який не можна ігнорувати

Необрізані гортензії часто втрачають свою привабливість. Для того, щоб цього не сталося, забезпечте наявність у своєму арсеналі садово-городніх інструментів високоякісного секатора. Секатор – це найперший помічник садівника при догляді за садовою гортензією. Нижче поговоримо про основні принципи обрізки.

  • Формувати кущ слід починати вже на 2 – 3 рік після висадки;
  • Формуючу обрізку здійснюють навесні до початку руху соків, або у ересні;
  • При стрижці деревовидної гортензії слід прибирати слабкі або викривлені пагони, крім того, обрізці піддають пагони. Яким виповнилося 3 роки;
  • Гортензії волотистій слід видаляти пагони, які ростуть всередині крони;
  • Молоді прирости волотистих гортензій слід вкорочувати на 1 – 3 бруньки;
  • Можна формувати штамбове дерево, при цьому за основу береться найсильніший пагін волотистої гортензії;
  • При формуванні штамбового дерева обрізають всі бічні пагони.

Укриття гортензії на зиму

Деревовидні Рослини та волотисті здатні самостійно зимувати в кліматичних умовах України. А від гортензія крупнолиста потребує спеціального укриття. Укривати культуру можна лапником. Але сучасні садівники для цієї мети доволі часто використовують агроволокно відповідної щільності.

Загалом, гортензія щедро віддячує за правильний догляд. Квітучі кущі в саду чи вздовж доріжок створюють істинно казкову атмосферу. А для того, щоб ефективно здійснювати догляд за культурою, радимо купити якісний садовий інструмент в крамниці для професіоналів eSad.com.ua.

Інші статті
  • Городні роботи в червні
    Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
  • Що садити в червні?
    Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner