Городні роботи в червні
При постійному поливі виникає наступна проблема – разом з культурними рослинами в ріст ідуть бур'яні, їх слід нещадно виполювати.
Крім того, на початку літа можна здійснювати посадки багатьох культур. У червні окремі сорти зелених рослин ще чекають на своє місце у відкритому ґрунті. Літо відповідальне ще й тім, що поки в одній частині місту щось висаджується – в іншій вже прийшов час збирати перший урожай. У червні у досвідчених городників вже з'єднання являються перші головки соковитої ранньої капусти. Крім того, активно зростанні зелень та продовжується збір редису.
Догляд за капустою в червні
Не слід забувати, що особливої уваги від городника в червні вимагають культури, висаджені у квітні та явились в місті у. Серед таких культур – різні сорти капусти. Капуста в цей період потребує інтенсивного підгортання та поливу. Для того, щоб підгортати капусту, використовуйте сапу або мотику.
Залежно від ґрунту та погодних умов, на кожен метр площі насаджень капусти слід виливати від 10 до 20 літрів води. В іншому випадку рослини можуть припинити ріст, при цьому досить погано формуються головки. Для того, щоб стимулювати ріст, капусту в червні слід підгодовувати розчином коров'як яку, пташиного посліду чи готуємо комплексним добривом з оптимальним вмістом азоту. Капуста вімагає двох таких підгодівель. Підживлення рослин здійснюється за умови вологої землі. Ці роботи слід суміщати з прополюванням ділянки, розпушуванням ґрунту та підгортанням рослин. Все такою ж залишається незамінною садова мотика – з її допомогою можна впоратися з усіма потрібними видами робіт.
Догляд за помідорами, баклажанами та перцем
Висаджені на грядки помідори, а також – солодкий та гіркій перець одразу ж починають давати приріст. Особливо це помітно, якщо висаджувалася розсада із закритою кореневою системою. На початковий період росту рослинам слід забезпечити регулярний полив. Поливати культури краще вранці або ввечері. Крім того, рослини потребують захисту від вітрів, палючого сонця та можливого пониження температури.
Головні принципи догляду за перцем, баклажанами та помідорами:
- Рослини слід інтенсивно поливати;
- Після поливу слід ретельно розпушувати землю, щоб не допустити формування «кірки» на поверхні ґрунту;
- Поливають рослини під корінь теплою водою;
- Слід стежити, щоб вода не потрапляла на зелену частину рослин – у такому випадку вони можуть страждати грибковими захворюваннями;
- У червні слід формувати посаджені помідори;
- Якщо рослини ростуть у теплицях, в червні необхідне якісне провітрювання;
- Земля під томатами повинна бути зволожена до глибини від 20 до 30 сантиметрів;
- Через два тижню після висадки баклажани слід підгодувати сечовиною із розрахунку 10 – 15 грамів на відро води;
- Повторне живлення баклажанів слід здійснювати через 14 днів після першої підгодівлі.
Для формування кущів помідорів та їх підв'язки радимо використовувати спеціальний агрошнурок. Також корисним буде спеціальний степлер для підв'зв'язування рослин. Засоби для фіксації та підв'зв'язування, а також якісні садово-городні інструменти радимо купити в інтернет-крамниці eSad.com.ua.
Догляд за кабачками, огірками та патисонами
Ці культури відрізняються швидким темпом зростання, тому постійно потребують уваги городників. Їх слід оберігати від холоду, вітру, потрапляння холодної води. Сорти, які формують довгі пагони, слід прищипувати після п'ятдесят п'ятого листочка. Таким чином, у рослин (огірків, патисонів, кабачків та бахчевих культур) сформуються за кілька здорових, міцних пагонів, на яких з'явиться велика кількість квітів та зав'язі. Поливати рослини слід тільки теплою водою, оскільки від холодної у них можуть розтріскуватися пагони.
Для активного формування зав'язі огіркам необхідні підгодівлі та полив. Поливати рослини краще з розрахунку 10 літрів води на квадратний метр площі. Перша підгодівля доречна вже через 10 – 20 днів після висадки. Повторювати процедуру слід з інтервалом 7 – 10 днів.
Прибирати бур'яні під рослинами слід обережно, щоб не пошкодити їх корені. Розпушувати землю слід сапою з великою обережністю.
Коренеплоди та картопля в червні
- Моркву, петрушку та бурячку в червні слід прополювати;
- Якщо рослини ростуть густо, зайві паростки можна пересадити в інше місце – вони встигнуть укорінитися і дати врожай до осені;
- Поливати коренеплоди слід рясно;
- Слід пам " ятати, що велика кількість бур'бур'янів може призвести до серйозного ослаблення культурних рослин.
Картоплю у червні слід підгортати – це допоможе рослині сформувати потужну та розгалужену коренєву систему. В цей час закладається основа майбутнього врожаю. Червень – період активної боротьби з колорадськими жуками. Їх можна прибирати вручну, але це – трудоємкий процес. Для обробки картопляних кущів спеціальними препаратами від шкідників радимо купити садовий оприскувач.
Червень – це місяць активної роботи на городі. Альо в тому випадку, коли рослинам приділена необхідна увага, вони неодмінно порадують високими врожаями.
- Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.
- Для того, щоб сад був здоровим та урожайним, слід здійснювати правильну обрізку дерев. Обрізка садових рослин необхідна для того, щоб значно пришвидшити плодоношення, збільшити врожаї та запобігти розвитку хвороб.