Кошик
3276 відгуків
+380 (68) 233-22-33
+380 (68) 233-22-44
eSad.com.ua

Агроволокно

Сучасні садівники та городники для того, щоб значно покращити технологію вирощування рослин, використовують агроволокно. Такий укривний матеріал допомагає в рази зменшити затрати праці, підвищити врожайність багатьох рослин та захистити їх від несприятливих погодних умов. На теренах Європи агроволокно використовується ще з другої половини 20 сторіччя.

ГалереяСписок

Якщо звернути увагу на статистику, то можна стверджувати, що сьогодні агроволокном укривають близько 30% посівів на території Євросоюзу. Спанбонд – це ідеальне рішення для підвищення ефективності діяльності сучасних господарників. Укриття являє собою матеріал нетканого типу, який отримує широку популярність серед власників садів, плантацій та невеликих дачних ділянок. Рослини будь-яких видів та сортів значно виграють з використанням поліпропіленового укриття.

Переваги агроволокна

Перш за все, такий матеріал багатофункціональний. Він характеризується високою здатністю до захисту рослин. Агроволокно покликане спростити процес вирощування плодів та зробити його максимально комфортним для людини.

Серед переваг матеріалу назвемо наступні:

 • Використання агроволокна знижує затрати часу при догляді за рослинами;
 • Використання укриття передбачає непотрібність супутніх матеріалів для вирощування культур;
 • Агроволокно значно підвищує якість сільськогосподарської продукції;
 • Як ягоди, так і овочі при використанні агроволокна залишаються чистими і мають відмінний товарний вигляд;
 • З використанням даного матеріалу зменшується ризик пошкодження рослин внаслідок несприятливих погодних умов – приморозків, вітру, сильного граду чи посухи;
 • Поліпропіленове укриття позитивно впливає на смак плодів;
 • Матеріал знижує вірогідність пошкодження рослин шкідниками;
 • Урожайність підвищується на 20-30%;
 • При використанні агроволокна можна отримати повноцінний урожай на два тижні раніше, ніж без нього;
 • За допомогою матеріалу можна облаштовувати теплиці та парники;
 • Укриття ідеальне для мульчування ґрунту з метою подолання весняних заморозків;
 • Властивості матеріалу не змінюються внаслідок перепаду температур, і тому захист рослин може здійснюватися в різні пори року;
 • Синтетичне укриття призначене для збереження ідеального мікроклімату для рослин.

Важливо, що вночі агроволокно зберігає денне тепло, а вдень захищає рослини від перегріву. Укриті рослини потребують меншої кількості поливів, оскільки укриття регулює використання вологи рослинами. Насіння, укрите спанбондом, сходить більш рясно – приблизно на 20% відсотків якісніше, ніж без такого укриття.

Сучасні спеціалісти наголошують на здатності агроволокна захищати ділянку від неконтрольованого росту бур’янів. Догляд за агроволокном мінімальний – головне ретельно вимити його після використання, просушити й зберігати до наступного сезону в спеціально відведеному місці.

Сучасне агроволокно – основні види

В сучасних господарствах використовують три види укриття:

 1. Агроволокно чорного кольору – використовується здебільшого в якості мульчі. Під розкладеним на ділянці матеріалом не проростають бур’яни, а культурні рослини ростуть в спеціально зроблених отворах. Таке укриття використовують для всіх без виключення рослин, незалежно від сорту.
 2. Агроволокно білого кольору – укриття з характеристиками, подібними до поліетилену. Допомагає отримати більш ранній урожай. При використанні важливо періодично знімати укриття для розпушування ґрунту чи додаткового поливу. Можна використовувати для укриття дерев та чагарників.
 3. Чорно-біле агроволокно – матеріал, який поєднує в собі найкращі ознаки попередніх двох видів укриття. Такий матеріал допоможе зібрати ранній урожай та захистити ділянку від бур’янів.

Агроволокно та його щільність

Щільність агроволокна може коливатися між 17 г/м.кв і 60 г/м.кв. Нижче опишемо особливості матеріалу різної щільності:

 • 17 – 19 г/м.кв – призначене для укриття рослин, що мають високу потребу в сонячному світлі;
 • 30, 40 г/м.кв – для облаштування тунельних теплиць та парників;
 • 60 г/м.кв – матеріал для теплиць, що має високу стійкість до пошкоджень.

Купити недорого агроволокно можна в нашому інтернет-магазині eSad.com.ua. Ми оперативно опрацюємо ваше замовлення та доставимо товар в будь-який куточок України.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner