Що садити в червні?
У цей час ще можна висаджувати багато рослин, які здатні вкорінитися і дати врожай до осені. Крім того, в червні укорінюють чагарники та провадять активні роботи на клумбах.
Розсада в червні
Слід завважувати, що в окремих місцинах на початку червня ще можливі приморозки. Це означає, що слід ретельно стежити за ніжними паростками та оберігати їх від несприятливих погодних умов. Крім того, на початку літа світловий день досить довгий, а впродовж дня нещадно стріляти сонце. Все це слід враховувати, висаджуючи у відкритий ґрунти розсаду.
У червні можна висаджувати розсаду таких культур:
- Помідори;
- Баклажани;
- Пізні сорти капусти;
- Перець.
Кожна з вище перелічених рослин – досить теплолюбна, і тому шанси на приживлення та активний ріст на початку літа дуже високі.
Для висадки розсади згодяться такі садові інструменти, як лопати, сапі та мотики. Відповідний інвентар допоможе виконувати роботи швидко та ефективно. Не слід забувати і про такий інструмент, як граблі – адже для того, щоб підготувати ділянку під розсаду, слід якісно розрівняти землю та розбити грудки.
Висів насіннєвих культур
У червні висаджують ті насіннєві культури, які встигнуть подарувати врожай до осені. Серед таких рослин можна сміливо назвати:
- Кріп;
- Зелену цибулю;
- Базилік;
- Селеру.
Багато дачників у червні висівають редиску – перший врожай уже відійшов, але це не означає, що не можна отримати другий. Для цього обирають сорти редису, які здатні витримати тривалий світловий день та спекотні погодні умови. Любителі даного коренеплоду знають, що вирощувати його можна впродовж усього сезону. Тоді на столі завжди будуть свіжі салати, сповнені необхідними вітамінами.
У червні ще можливо оновити грядки, на яких ростуть шпинат та салат. Відома технологія, коли городники висівають ці культури з інтервалом в 10 днів – тоді свіжа зелень буде постійно.
Не бійтеся висаджувати у червні огірки – при помірному поливі насіння гарно проросте і насадження порадують здоровим і сильним зовнішнім поглядом. Таким чином, коли почнуть відходити огірки, посаджені навесні, нова грядка буде більш, ніж доречною. До слова, народний календар свідчить, що оптимальна дата для висіву огірків – саме 2 червня.
У червні також можна висаджувати цвітну капусту. Для цього насіння висівають безпосередньо у відкритий ґрунт. Після проростання насіння та утворення повноцінних кущиків їх можна розсадити на постійне місце трохи пізніше.
Червень – це ідеальний час для висадки кукурудзи, ріпи, бурячки та редьки. У цей самий період добре посадити зелений горошок будь-якого сорту. Люди, які люблять фенхель, висаджують його в другій половині червня. Фенхель прекрасно витримує спечу, а від надмірна кількість сонячних променів робить його витягнутим і менш якісним. Тому висаджувати рослину слід тоді, коли починає зменшуватися світловий день.
Для висіву насіння у відкритий ґрунт знадобляться якісні граблі та сапа (або мотика) для виготовлення рядків чи лунок.
Інші рослини, які можна посадити в червні
У цей період ще не пізно для висадки гарбузів та патисонів. Таким чином, їх плоди встигнуть визріти до холодів. Досвідчені дачники знають, що висаджувати моркву в червні – це оптимальний варіант. В цей час скорочується активність шкідників, і це позитивно впливає на урожайність. До того ж, морква, висаджена в червні, краще зберігається взимку.
Червень прийнятний і для висадки картоплі на місці викопаної, що була посаджена на початку квітня. Таким чином, з однієї ділянки можна зібрати два урожаї. Для висадки картоплі обов'язково знадобиться відмінна штикова лопата.
Робота в червні на клумбі
Червень – це той час, який корисно присвятити квітам. У цей період можна висаджувати різні різновиди рослин – і чагарникові, і розсадні культури. В теплі рослини гарно приживуться і подарують естетичну насолоду. У червні можна розмножувати такі багаторічні рослини:
- Маки;
- Флокси;
- Люпини.
Не пізно висівати теплолюбні сорти квітів. Для роботи на клумбі знадобляться спеціальні тризубі граблі, сапі та лопати.
Як бачимо, червень – це місяць для активних посадкових робіт. В тому, що рослини будуть гарно рости, немає сумніву. Головне, не забувати про полив, підгодівлі добривами та прибирання бур'бур'янів.
- Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
- Для того, щоб сад був здоровим та урожайним, слід здійснювати правильну обрізку дерев. Обрізка садових рослин необхідна для того, щоб значно пришвидшити плодоношення, збільшити врожаї та запобігти розвитку хвороб.