ВИРОЩУВАННЯ І ДОГЛЯД ЗА ЙОШТОЮ
Йошта – гібридна рослина, яка поєднує у собі ознаки аґрусу та смородини. Цей чагарник виведений селекціонерами ще у 1970-х роках, однак в Україні набув популярності лише у ХХІ столітті.
Особливості вирощування йошти
Для вирощування даної культури потрібні такі ж умови, як для аґрусу чи смородини. Кущі можна купити в Інтернет-магазині, садовому центрі, на ринку. Висаджують їх у заздалегідь підготовлені ямки навесні чи восени, підливають та підживлюють добривами.
Йошта любити родючі ґрунти та сонячні ділянки. Розмножують її живцями, насінням чи відводками. Щороку кущі слід підживлювати органікою та деревною золою.
Кущ інтенсивно і швидко розростається, тому потребує своєчасної обрізки. Для цього завдання варто використовувати гострі професійні секатори. У тому випадку, якщо гібридна рослина озброєна колючками, для формування куща можна застосовувати секатор із подовженими руків'ями чи сучкоріз. Це допоможе запобігти подряпинам і убереже руки дбайливого садівника.
Цікаві факти про йошту:
- тривалість життя рослини – 20-30 років;
- кущ в діаметрі може досягати 2 м, а заввишки – 1,5 м і більше;
- ягоди чорного кольору із приємним мускатним присмаком;
- плід містить значно кількість вітамінів С, Р, інших корисних речовин, може важити до 5 м;
- урожай при повному дозріванні не обсипаються, однак потребує акуратного ручного збору;
- чагарник володіє високою стійкістю до хвороб та рідко уражується шкідниками;
- у ландшафтному дизайні може вікорістовуватіся для створення живоплотів.
Обов'язкові заходи із догляду
Йошта не потребує багато уваги та часу з боку садівника. Однак, слід завжди вчасно проводити санітарну обрізку всохлих чи ушкоджених гілок. У посушливі дні кущі необхідно поливати. Для їх обробки захисними розчинами, найкраще використовувати високоефективні моделі садових обприскувачів Беллота. Ідеально підійдуть препарати із мідного купоросу, сечовини, бордоської суміші. Навколо куща проводять мульчування з допомогою перегною, торфу чи інших матеріалів.
Для тих садівників, яким все ще невідома йошта, ми радимо сміливо взятися за її вирощування. На відміну від смородини чи аґрусу, даний ранньостиглий, тривалість має чимало переваг. Кущі тішать високими врожаями впродовж багатьох років поспіль, дають смачні та корисні плоди, які не обсипаються. Йошта стійка до несприятливих умов середовища, рідко уражається шкідниками і хворобами. Ягоди при вживанні у будь-якому вигляді, приносять велику користь організму людини.
Щиро бажаємо Вам успіхів у садівництві та щедрих врожаїв!
- Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
- Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.