Кошик
3507 відгуків
+380 (68) 233-22-33
+380 (68) 233-22-44
eSad.com.ua

7 ДИВОВИЖНИХ ФАКТІВ ПРО КИЗИЛ

7 ДИВОВИЖНИХ ФАКТІВ ПРО КИЗИЛ

Проте, далеко не усім відомо, яку користь можна отримати від цього деревця. Про це мова піде далі.

Кизил – представник родини кизилових, який досягає заввишки 5-6 м. Трапляється він у дикій природі в підліску листяних і мішаних лісів, а також культивується по всій території України, хоча й не належить до переліку найпопулярніших садових рослин. Але, враховуючи його корисні властивості, не варто недооцінювати цей вид – він дає щедрі врожаї, лікарську сировину (кістянки, листя, кору, корені), перший весняний мед та ряд інших дарів тім, хто його вирощує.

1. Плоди (кістянки) мають неповторний ніжний кисло-солодкий смак, дуже багаті на біологічно активні речовини, вони містять 6-10% цукрів, до 3% органічних кислот, 82 мг% вітаміну С. Їх вживають при застуді, шлунково-кишкових розладах, захворюваннях печінки, для загального зміцнення організму. Кизил використовують в кондитерській та консервній промисловості. Із м якоті плодів готують соки, компоти, повидла, варення, мармелад та іншу смакоту.

2. Рослини можна вирощувати для живоплотів чі озеленення, оскільки вони дуже рано та рясно цвітуть, мають красиве листя і плоди, піддатливі до стрижок. При вирощуванні у містах із високим рівнем забруднення повітря, дерен почуває себе добре.

3. Період цвітіння розтягнутий – починається за температури 8°С і триває до двох тижнів. Суцвіття приваблюють бджіл, які активно збирають нектар. Для покращення запилення у саду рекомендовано вирощувати хоча б два екземпляри.

4. Плоди овальної форми, важать 2-6 грамів. У віці 12 років з деревця вдається зібрати до 30 кг врожаю, а у віці 25 років – до 100 кг!

5. Кизил стійкий до посухи, витримує мороз до -35°С. При обморожуванні активно відновлюється з прикореневої порослі.

6. Розмноження можливе насінням та вегетативним способом. Якщо молоде деревце вирощене із насінини, воно починає плодоносити на 5-6 рік, якщо рослина отримана шляхом вегетативного розмноження, плодоносити вона здатна вже на другий чи третій рік життя. При насіневому розмноженні потомству не передаються господарсько-цінні ознаки від материнської особини. Найбільш поширеним способом розмноження кизилу є окуліровка. Її проводять у липні-серпні на 1-2-річних сіянцях культурного чи дикорослого кизилу. Найкраще для цієї маніпуляції використовувати спеціальні садові ножі для щеплення та окуліровки і здійснювати її двома вічками.

7. Хімічних обробок пестицидами дерево не потребує, оскільки шкідниками та хворобами цей вид практично не уражається.

Безперечно, тім садівникам, які ще не знайомі із кизилом, ми рекомендуємо посадити це деревце. І вже через два чи три роки воно віддячить Вам першими плодами та неповторною красою. Чим різноманітнішим буде сад, тім більше користі він принесе на благо людині!

        

Інші статті
  • Городні роботи в червні
    Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
  • Що садити в червні?
    Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner