ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ЖИВОПЛОТУ
Живоплоти – це довговічні густі лінійні насадження кущів або дерев в один чи декілька рядів. За висотою їх поділяють на високі – понад 1,5 м, середні – до 1,5 м та низькі – до 0,5 м. Низькі живоплоти прийнято називати бордюрами.
Живі паркани часто створюють з найрізноманітніших хвойних і листяних дерев та кущів. На відміну від огорож, виконаних із штучних матеріалів, живоплоти є також елементом озеленення, можуть тішити гарним цвітінням, захищати від вітру, снігу, пилу та шуму, виконувати інші важливі функції. Живоплоти красиво виглядають як у великих містах, так і у сільській місцевості. Мають вони важливе практичне та естетичне значення. Для створення живоплотів можна використовувати понад 100 видів рослин.
Коротко про історію живоплотів
Вперше живоплоти люди почали створювати для відмежування земельних ділянок. Відомо, що живі паркани насаджували у Вавілоні, стародавньому Єгипті та Римі із пальм, лавру, самшитів, розмарину. В Європі у Середньовіччі їх використовували з декоративною метою. Тоді популярними були низькі живоплоти. Барокові живоплоти формували із липи та в'їхав язу, створювали високі «живі стіни». Букові, липові чи грабові живоплоти використовували для створення рослинних лабіринтів. Якщо висадити рослини за відповідною схемою та дати можливість їм вільно рости і розвиватися, то ми отримаємо неформований живопліт. Кущі та дерева розростатимуться у різні сторони. Однак, у селах, містах, парках, садах, скверах форму, розмір та щільність живоплотів слід контролювати, використовуючи при цьому спеціальні інструменти.
Інструменти для догляду за живоплотом
Незалежно, які рослини використані для живоплоту, їм потрібен коректний догляд. Садівник повинен доглядати як безпосередньо за рослинами живоплоту, так і за ділянкою навколо. Слід своєчасно прокошувати траву, прокопувати ґрунт, здійснювати підживлювання рослин добривами. Якщо живопліт створений із листопадних порід, не обійтися без віялових граблів. З їх допомогою можна легко вилучати опалі листя. Компанія Беллота (Жолудь) створила лінійку віялових та звичайних граблів для виконання найрізноманітніших садово-городніх робіт, пов'язаних із роботою на поверхні грунту та збором листя, скошеної трави, гілочок, сміття. Незамінними помічниками сучасному садівнику стануть коси та серпи. З їх допомогою вдасться здійснити вилучення бур'бур'янів поблизу живоплотів. Механічна коса чі серп дають можливість акуратно працювати. Дуже важливо не пошкодити рослини в області кореневої шийки, стовбури та гілки.
Для догляду за надземною частиною рослин слід використовувати секатор, сучкоріз, садові ножиці, пилу, ніж. В нагоді стануть телескопічні моделі інструментів, драбини та інші допоміжні засоби.
Секатор. З допомогою секатора можна вилучати пагони та гілочки, надавати рослинам потрібної форми. Важливо, щоб заточка була виконана якісно і під час обрізки зрізи залишалися чистими та гладкими. Для живоплотів використовуються кущі та дерева, які відрізняються за твердістю здерев'янілих пагонів. З цих міркувань, ручний секатор варто обирати від надійних виробників (Felco, ARS, Stafor). Леза секатора Фелко, АРС чи Стафор виготовлені із високовуглецевої сталі, надзвичайно стійкі до деформацій та поломок, не потребують частих заточувань. Незалежно, доглядаєте Ви за невеличким живоплотом, чи за масштабним об'єднання об'єктом, якісний ручний секатор завжди дозволить виконати дрібні маніпуляції швидко та якісно.
Сучкоріз. Купити сучкоріз для догляду за живоплотом мусить кожен садівник для санітарних обрізок. З його допомогою вилучають товстіші гілки, ніж це вдається зробити секатором. Дуже зручний сучкоріз у роботі з колючими рослинами.
Садові ножиці. Цей інструмент може мати декілька модифікацій. Існують зразки із прямими лезами та лезами хвилеподібної форми (спеціальні моделі для живоплотів та стрижок кущів і дерев). Купити садові ножиці за вигідною ціною можна в нашому Інтернет-магазині. Ми радимо звернути увагу на моделі Bellota 3461-R TEL.B, STAFOR 502.58, ARS K-800, ARS KR-1000, Bahco P59-25-F, Due Buoi 613/20. Ці інструменти широко застосовуються як професійними ландшафтними дизайнерами, садівниками, працівниками спеціалізованих господарств, так і аматорами. Особлива форма лез ножиць для живоплотів дає можливість працювати із текстурою і формою рослин. При цьому працівник не докладає надмірних фізичних зусиль. Усе це можливо завдяки збалансованим пропорціям ручок та ріжучих елементів і наявності ефективної амортизаційної системи.
Ми рекомендуємо ретельно обирати садові ножиці для стрижки живоплотів. Безперечно, одними з кращих у світі є професійні інструменти із лінійки Беллота, Стафор, АРС, Бако, Ду Буаі.
Пили. Їх застосування необхідне для демонтажу живоплотів чи їх окремих частин, проведення санітарно-оздоровчих заходів. Пили виконують більш грубу роботу, ту яку неможливо здійснити секатором, ножицями чи сучкорізом. Незалежно від типу пили і форми робочого полотна, зубці повинні бути гострими та міцними. Важливо, аби кора під час пиляння не задиралася, а місце зрізу залишалося рівним.
Ножі. Зручний ніж обов'язково мусить купити кожен, хто доглядає за живоплотом. Цей інструмент повинен мати надзвичайно гостре лезо та дозволяти з легкістю відтинати необхідний елемент від куща чи дерева. Це необхідно не лише для догляду. Наприклад, ніж можна використовувати також з метою відбору матеріалу для вегетативного розмноження рослин, обтинання квіток чи плодів та деяких інших дрібних маніпуляцій. Радимо звернути увагу на ножі професійної лінійки Antonini OLD BEAR. Вони ідеально підходять для роботи із рослинами, що широко використовуються професіоналами і любителями.
Важливе про стрижку
Залежно від віку живоплоту, вибору рослин (листопадних чи вічнозелених), ширини, висоти та ряду інших параметрів, йому потрібен комплекс доглядових робіт. Слід підібрати якісні інструменти для формування кущів та дерев у живих огорожах. Погано переносять стрижку шипшина, горобина, береза, модрина, клен гостролистий. Помірну обрізку переносять у зв'язку, тополі біла. Живим огорожам можна надати округлої, трикутної квадратної чи іншої форми. Особливо красивим живопліт стає після проведення фігурної стрижки. Довговічні рослини у живоплоті з часом потребують омолоджуючої обрізки. Для цього в перший рік обтинають пагони майже до основи з одного боку. На другий-третій рік цю процедуру проводять для іншої сторони. Найкраще омолоджуючу обрізку проводити на початку вегетації для листопадних кущів. Хвойні та інші вічнозелені кущі і дерева можна обтинати у квітні-явились в місті у. Після обрізки відкриті рани обробляють спеціальними засобами (лаки-бальзам, замазки). Омолоджуюча обрізка живоплоту вімагає також рясного поливу та додаткового внесення органічних і мінеральних добрив.
Пам " ятайте, що специфіка догляду за живоплотом залежить від виду та сорту рослин, природно-кліматичної зони та ряду інших чинників.
Ми сподіваємося, що інформація із цієї статті була для Вас корисною та цікавою. Якщо Ви маєте живопліт, або тільки плануєте його створити, рекомендуємо замовити у нас спеціальні інструменти для обрізки та догляду за рослинами. Наші консультанти також охоче допоможуть Вам підібрати бальзам, пасти, садові вари та інші необхідні товари для зелених насаджень.
- Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
- Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.