Кошик
3557 відгуків
+380 (68) 233-22-33
+380 (68) 233-22-44
eSad.com.ua

Підв'язка і фіксація рослин: забезпечення естетичності та високої урожайності

Підв'язка і фіксація рослин: забезпечення естетичності та високої урожайності

Крім того, садівники та городники підв'язують овочеві культури, квіти та виноград. Можна здійснювати підв'язку, використовуючи кілки, а можна фіксувати рослини на шпалерах.

Спеціальні кілки (або бамбукові опори) встановлюють відразу при посадці культур. Якщо рослини багаторічні, кілки надавати тоді, коли на гілках з'єднання являються нові нарости. У тому разі, якщо опори встановлюються пізніше, існує ризик порушення і пошкодження кореневої системи.

Підв'язку здійснюють за допомогою спеціального інструменту – тапенера. Альо не менш популярний спосіб підв'зв'язування звичайним шпагатом. Завважимо, що сьогодні на ринку присутні різної довжини і діаметру кембрики (агрошнурки) для підв'зв'язування. В якості опори використовують металеві або дерев'яна яні (бамбукові) кілки. Здійснюючи підв'язку, слід стежити, щоб стебла не притягувалися до опори надмірно та не деформувалися листки – таким чином. Рослина може втратити здоровий вигляд.

Спосібі підв'язки рослин

  1. Звичайне ручне підв'зв'язування зазвичай здійснюють «вісімкою». Віді, які мають одне стебло, підв'язують одразу в різних місцях, при цьому акуратно випрямляючи, якщо культура викривлена. Ця процедура значно полегшується, якщо використовувати тапенер. Чагарникам підв'язують декілька основних стебел, а всі інші обережно підтягують до основи. Це дозволяє створити ефект доглянутої розкидистості крони.
  2. Дуже популярною є фіксація рослин на спеціальні конструкції – шпалери. Смороду є опорами спеціального типу, і діляться на два види: струнні та решітчасті. Основа таких конструкцій – дерев'яна яні стовпчики, які розставлені у ряд. В окремих випадках стовпчики заміняє решітка, яку виготовляють з рейок. Решітчасті шпалери ідеальні для захисту і зростання рослин, що в'ється ються. Підв'пов'язані на шпалерах рослини додають привабливості прибудинковій території. Струнні шпалери використовують для підв'зв'язування малини та смородини, а також різноманітних чагарників. Зокрема, струнні конструкції бездоганно допомагають кріпити виноград. Дроти перешкоджають перегинанню навіть при великій вазі куща. Зафіксовані рослини мають в рази естетичніший вигляд. Крім того, правильна процедура підв'язки сприяє повноцінному розвитку культур.

Особливості підв'язки залежно від виду рослин

Різноманітні чагарники, наприклад, малину, виноград, смородину, аґрус підв'язують одним із деяких відомих способів. Зазначимо, що фіксація овочевих рослин (помідорів, огірків тощо) відбувається подібно до підв'язки ягідних чагарників. Овочеві культури, які вирощуються в теплицях, слід обов'язково підв'язувати. Для цього використовують такий спосіб: вздовж кожного з рядів натягують надійний і міцний трос (або дріт). Розміщати дріт слід у верхній частині теплиці. Можливе використання для цієї мети мідного ізольованого дроту. Для підв'зв'язування використовують матеріали, які здатні триматися впродовж тривалого часу. Серед необхідних речей для підв'язки можна назвати:

  • Тапенер;
  • Стрічку для підв'зв'язування;
  • Міцний шпагат;
  • Шнур;
  • Кембрик (агрошнурок).

Підв'язуючи рослини, краще віддавати перевагу більш широким матеріалам, адже вузькі можуть перерізати стебла. Згубно впливаючи на насадження. Вибраний матеріал для підв'язки (шпагат, кембрик або дріт) слід прив'язана зв'язати до нижньої частини овочевої культури, бажано – під листом, який зростанні найнижче. Петлю слід залишати вільною, щоб стело безперешкодно набирало товщину. Після цього всю рослину слід підв'зв'язати навколо стебла. Слід пам " ятати, що петля невеликого розміру може створити перетяжку і буде перешкоджати потраплянню вологи та поживних речовин до плодів та коренів культури.

Підв'язка малини, аґрусу та смородини, а також інших подібних рослин – важлива процедура, оскільки пагони з плодами можуть мати велику вагу і ламатися, не витримуючи її.

Крім вищеописаних способів, підв'язку можна здійснювати такими методами:

  • Підв'язка до одного кілка – при цьому рослина фіксується до єдиної опори;
  • Підв'язка до двох кілків – до одного кілка підв'язуються молоді пагони, а до другого – ті, що вже плодоносять.

Ще один відомий і популярний спосіб підв'язки – віяльний. При цьому встановлюються кілки на відстані 5 – 6 метрів один від одного. На кілки в три ряди натягується дріт, до якого згодом підв'язують рослини. Такий спосіб підв'язки значно спрощує збір урожаю, оскільки плоди виростають у відкритому доступі.

Спеціалісти стверджують, що при віяльній та шпалерній підв'язці урожайність культур збільшується на 35%. Тому садівникам-любителям і професіоналам слід якомога уважніше поставитися до процедури фіксації культурних насаджень.

Всі засоби для підв'язки рослин (спеціальний інструмент, стрічку, дріт чи агрношнурок можна купити в інтернет-магазині eSad.com.ua. Компанія пропонує спрощену процедуру оформлення замовлення та швидку доставку товарів у будь-яке місто України.

Інші статті
  • Городні роботи в червні
    Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
  • Що садити в червні?
    Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner