Кошик
3557 відгуків
+380 (68) 233-22-33
+380 (68) 233-22-44
eSad.com.ua

Захисна сітка від птахів

Захисна сітка від птахів

Адже навіть найважча праця може зійти нанівець від навали птахів, які злітаються поласувати ягодами. До прикладу, шпак здатні до повного знищення врожаю черешень всього за тиждень. Трапляються випадки, коли ягоди зникають вже після першого нальоту.

Сьогодні існує багато методів боротьби з пташиними навалами. Але окремі з них є малоефективними або затратними, що нівелює їх цінність. Найбільш простий і ефективний спосіб врятувати врожай від птахів – захисна сітка. За допомогою міцного та надійного пластикового матеріалу створюється фактично неподоланна перешкода для птахів, яким перекривається фізичний доступ до ростків чи ягід.

Переваги захисної сітки

Таке укриття дуже легке і не перешкоджає зростанню і розвитку рослин. Сучасні сітки мають високу міцність на розрив і гарно розтягуються. Їх досить просто монтувати та експлуатувати – при цьому матеріал закріплюють безпосередньо на кущах, гілках дерева. Для збереження полуниць сіткою накривають ділянку, на якій з'єднання явилися перші сходи рослин.

Серед переваг захисної сітки варто виділити такі:

  • Фрагменти сітки мають прийнятні розміри для вільного проникнення сонячних променів та циркуляції повітря;
  • Сітка не стає перешкодою при обробці рослин препаратами від шкідників;
  • Рослини під укриттям вільно ростуть і плодоносять;
  • Матеріал стійкий до плісняви, бактерій, гниття та різноманітних хімікатів;
  • Укриті сіткою рослини безперешкодно запилюються бджолами;
  • Укриття відрізняється практичністю, екологічністю матеріалу (поліпропілену), наявністю УФ-стабілізатора;
  • Сучасні сітки для захисту від птахів дуже зносостійкі – їх можна використовувати впродовж 5 – 7 сезонів;
  • Сітка абсолютно безпечна для довкілля.

Варто зазначити, що сітки, виготовлені сучасними виробниками, мають високу універсальність – їх можна використовувати як для овочевих культур, так і для плодових дерев та винограду. Крім того, сітку можна використати як матеріал для складання плодів з метою просушування. Викладати на сітку можна виноград, овочі, горіхи та ягоди.

Встановлення і використання захисної сітки

Встановлення сіток над високими деревами – непростий процес. Тому спеціалісти радять для укриття дерев, що мають висоту більше 3 метрів, використовувати Т-подібні конструкції. Можна в процесі використовувати драбину. Яка допоможе дістатися до відповідної висоти. Крім того, у садах з високими деревами слід послуговуватися продуманою системою стовпців та тросів, які будуть використані для кріплення сітки. Часто такі конструкції поєднують з конструкціями для сіток від граду.

У більшості випадків сітку просто накидають на дерево або чагарник. Після цього слід прив'язана зв'язати краї сітки до стовбурів, послуговуючись шпагатом. Таким чином, птахи не зможуть потрапити під сітку. Деякі садівники намотують сітку навкруги крони рослини, накладаючи краї один на другий. Краї скріплюють шпагатом.

При встановленні сітки на ягідні плантації її натягують, використовуючи при цьому несучі конструкції. Це можуть бути стовпці або дуги.

Садівники мають знаті головні дії, які слід робити тоді, коли в сітку потрапив птах. Якщо пташка просто потрапила під укриття, слід зняти один бік сітки і випустити її. Якщо ж пташка заплуталася, слід акуратно витягнути її. При цьому садівникам варто використовувати захисні рукавички та окуляри, оскільки злякані птахи можуть, захищаючись, завдати ран. В особливо складних випадках просто вирізають частину сітки з птахом, а отвір, що залишився, стягують шпагатом.

Виробники захисних сіток

На українському ринку сьогодні можна купити якісні, міцні захисні сітки білого або зеленого кольору. Зелена сітка не псує зовнішнього вигляду саду, перебуваючи в гармонії із зеленню листя. Серед відомих виробників можна назвати такі фірми:

  • Tenax Ortoflex – італійський бренд, який славиться бездоганною продукцією;
  • Agreen – український виробник поліетиленових сіток;
  • Nortene – угорська компанія, яка славиться відмінною продукцією.

Захисні сітки цих брендів відрізняється еластичністю, міцністю та стійкістю до будь-яких зовнішніх чинників.

Інші статті
  • Городні роботи в червні
    Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
  • Що садити в червні?
    Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner