Кошик
3288 відгуків
+380 (68) 233-22-33
+380 (68) 233-22-44
eSad.com.ua

НАБІР УСПІШНОГО САДІВНИКА

НАБІР УСПІШНОГО САДІВНИКА

Але, що ж із начиння в першу чергу повинен купити садівник-початківець? Про це мова йтиме далі.

В набір для догляду за містом, садом чи квітником слід включити такі обов'язкові засоби: штикова та совкова лопата, віялові і класичні граблі, сапка, розрихлювач ґрунту, секатор, сучкоріз, ніж, ножиці, сокира, дріт та кембрик для підв'зв'язування рослин.

Обов'язкові товари для саду та городу можна розподілити по категоріям:

 • інструменти;
 • інвентар;
 • засоби для підв'зв'язування та мічення рослин;
 • вимірювальні пристрої;
 • обприскувачі та інші засоби догляду;
 • товари для догляду за реманентом.

Інструменти та інвентар для роботи на землі потрібно підбирати індивідуально. Усі ми знаємо, як іноді буває незручно копати землю важкою лопатою із надто довгим держаком, чи згрібати листя граблями із насадкою невідповідної будови. При цьому передчасно втомлюється спина, руки, на долонях натираються мозолі.

Найкращі інструменти та інвентар виготовляють компанії ARS, Felco, Жолудь, Stafor, Due Buoi. Ці виробники перед серійним випуском кожної лінійки товарів, проводять ряд спеціальних випробувань. При цьому, вони намагаються довести до досконалості класичні та найпопулярніші моделі, додаючи їм ергономіки та оптимізовуючи вагу і інші параметри.

Ефективні знаряддя праці

Серед інструментів, які необхідні у догляді за садовими чи городніми культурами, важливо купити одноручний секатор, для роботи з товстішими гілками – сучкоріз та пилу, для догляду за живоплотом чи декоративної стрижки кущів – кущоріз, для виконання грубої роботи із деревиною – сокиру.

Тім, хто працює із металевим дротом для фіксації винограду чи інших культур, варто придбати надійний тросоріз. Ножі для щеплення стануть у нагоді садівникам, які самостійно експериментують із сортами та гібридами плодово-ягідних і декоративних рослин. Незамінними у господарстві є віла. Без них не обійтися під час роботи із компостом чи перегноєм. Для роботи із бур'янами потрібні серп та коса, тому в свій професійний набір їх мусить купити кожен садівник.

Фіксація та мічення рослин

Для повноцінного росту і розвитку чимало рослин потребують ефективного підв'зв'язування. У нагоді садівнику стані спеціальна розробка – садовий кембрик. Для великих кущів із могутніми гілками варто використовувати металеві чи поліестерові дроти. Натягують їх із допомогою інструментів для натягування шпалер.

На грядках, клумбах чи в парниках вигідно позначати рослини за допомогою спеціальних табличок, смуг чи етикеток. Тепер садівникам не потрібно використовувати підручні засоби для цієї цілі – достатня лише замовити і купити тієї зразок, який Вам сподобався найбільше. І українські і імпортні засоби етикетування повноцінно виконують своє завдання, дуже надійні та довговічні.

Портативні прилади та обприскувачі

Вимірювальні пристрої, як правило, купують крупні виробники рослинної продукції. Однак, і садівники-любителі часто полюбляють детально проаналізувати кислотність ґрунту, вологість та ряд інших параментів за допомогою спеціальних високоточних pH-метрів, вологомірів та інших засобів. Такий аналіз дозволяє точно відкоригувати внесення добрив чи зрошування. При цьому, витрати на догляд за рослинами можна оптимізувати, а кінцевий результат завжди є прогнозованим.

Без ефективного обприскувача не обійтися як на виробництві, так і в маленькому господарстві. Тепер українці можуть купити зручні моделі садових обприскувачів від іспанського виробника Беллота. Їх робочий об'єм може суттєво відрізнятися, тому кожен для своїх потреб обирає те, що йому найкраще підходить.

Засоби для догляду за рослинами та реманентом

Садові вари, пасти, мастики, бальзам, інструменти для лікування і чищення ран та пошкоджень дерев і кущів належать до переліку обов'язкових у наборах садівників. З їх допомогою рослинам надають невідкладну допомогу, здійснюють профілактику та лікування від небезпечних захворювань.

Не варто також забувати, що кожне знаряддя праці потребує уваги. Від пильності господаря залежить стан начиння та тривалість експлуатації. Інструментам із гострими ріжучими поверхнями слід здійснювати заточку виключно сумісними засобами. Змащувати та очищати їх слід регулярно, а найкраще зберігати в футлярах, чохлах, кобурах. Для зберігання набору успішного садівника потрібно відвести спеціальне їй приміщення, де можна продумано усе розмістити на своїх місцях.

Ми бажаємо Вам досягнення успіхів у вирощуванні рослин та вдалого вибору знарядь праці для догляду за ними!

Інші статті
 • Городні роботи в червні
  Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
 • Що садити в червні?
  Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner