ПРАВИЛА ВИБОРУ ЛІТЕРАТУРИ ПО САДІВНИЦТВУ
Серед сотень книг, енциклопедій, журналів, газет, каталогів, Інтернет-видань звичайна людина може і не знайте нічого, що б вартувало уваги. Більше того, є безліч порад та рекомендацій, які можуть зашкодити рослинам та завдати непоправних збитків. Однак, із пошуком і вибором літератури не все так страшно і погано, як здається на перший погляд.
Найчастіше люди вдаються до пошуку інформації з допомогою смартфонів чи комп'ютерній ютерів у мережі Інтернет. За пошуковими словами чи словосполученнями з'єднання являється список сайтів. А далі – як пощастить. Можна натрапити на професійну статтю, або таку, що дає помилкові і не коректні рекомендації. І звідки читачу знати, що там неправдива чи, навіть, шкідлива інформація?
Щоб уникнути подібних проблем, рекомендуємо купити для своєї бібліотеки декілька книг із загальною інформацією щодо вибору, посадки та вирощування рослин. Садівникам, які вирощують виноград, цінною буде книга «Розумний виноградник без клопоту». Любителям квіткових рослин варто купити видання «Квітники та клумби з багаторічників». Садівникам слід опиратися перед виконанням обрізки рослин на рекомендації із книги «Практичне обрізання та формування дерев, декоративних і фруктових чагарників». Для вдалого щеплення своїх рослин потрібно застосовувати спеціальні інструменти та дослухатися до порад професіоналів, які викладені у книзі «Щеплення плодових і декоративних порід».
Професійним ландшафтним дизайнерам та іншим спеціалістам важливо вчасно знайомитися із новинками, які зявляються на європейському ринку. Ми пропонуємо їм замовити та купити за вигідними цінами «Велику книгу деревних рослин для ландшафтного дизайну», каталоги Брунс, Vannucci Piante, «Програму охорони декоративного матеріалу» та ряд інших.
У нашому Інтернет-магазині представлені сучасні та актуальні видання польською, українською та російською мовою. Їх тематика дуже різноманітна: кімнатні рослини та догляд за ними, шкідники та хвороби декоративних і плодово-ягідних культур, обприскування рослин, практичне садівництво та ряд інших. Крім того, у нас можна замовити каталоги рослин найкращих європейських розсадників. Авторами книг є дипломовані спеціалісти, наукові праці яких відомі у світі.
Обираючи книгу, зверніть увагу на наступне:
- хто є автором видання. Важливо обирати літературу, написану дипломованими спеціалістами, які впродовж багатьох років вивчають найрізноманітніші аспекти життя рослин. Про автора видання можна заздалегідь пошукати інформацію в мережі Інтернет;
- тематика має відповідати Вашим пошуковим запитам. Для прикладу, якщо Вам потрібні детальні знання про техніку щеплення рослин, інструменти для щеплення чи щось у цьому роді, краще не замовляйте загальні енциклопедичні видання, а купіть окрему книгу, присвячену цьому питання;
- книга має бути сучасною. У рослинництві за останні 10-20 років відбулося безліч змін та сформувався ряд нових підходів у вирощуванні та догляді за рослинами. Те, що було актуально і рекомендовано ще 50 років тому, як правило, у ХХІ столітті втратило цінність;
- у виданні повинні бути чіткі фотографії, малюнки та ілюстрації. Уникайте літератури, де немає, або дуже мало наочного матеріалу. Без візуалізації практичне застосування будь-яких порад буде ускладненим;
- не уникайте книг, написаних іншими мовами. Часто на українському ринку знайти літературу по вузькій тематиці з найсучаснішими результатами досліджень, неможливо. Враховуючи це, ми пропонуємо купити книги закордонних видавництв;
- не бійтеся читати професійну літературу. Хоч вона і створюється для спеціалістів та містить чимало наукових зрозуміти і термінів важко зрозумілих широкому загалу, однак, саме на сторінках таких книг можна знайте відповіді на найскладніші запитання. Українські любительські видання про сад та город часто публікують застарілу інформацію та, навіть, поради, які можуть завдати шкоди довкіллю і садівнику;
- не шкодуйте грошей на якісні книги. Таким чином Ви завжди будете в курси новинок на ринку рослин, зможете коректно здійснювати комплекс заходів, пов'язаних із їх вирощуванням та отримувати гарний результат.
Ми сподіваємося, що Ви дослухаєтеся до наших порад щодо вдалого вибору літератури. При необхідності, наші консультанти охоче допоможуть Вам вибрати потрібну книгу та нададуть вичерпну інформацію про її зміст.
- Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
- Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.