Кошик
3806 відгуків
+380 (68) 233-22-33
+380 (68) 233-22-44
eSad.com.ua

11 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО ВПЛИВ РОСЛИН НА НАШЕ ЖИТТЯ

11 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО ВПЛИВ РОСЛИН НА НАШЕ ЖИТТЯ

Без рослин неможливе існування людей. Однак, їх вплив наше життя може бути як позитивним, так і негативним. Про деякі цікаві факти нашої взаємодії ми розповімо далі.

1. Рослини провокують алергії. Щороку кількість людей, у яких виявляють алергію на пилок рослин зростає. Найбільш небезпечними алергенними рослинами є береза, вільха, каштан, бук, дуб, модрина, сосна, ялина, форзиція, бирючина. До цього переліку слід додати також яблуню, грушу, персик, вишню, черемху, малину, ожину. Бобові, злаки, хрестоцвіті та ряд інших рослин також часто можуть провокувати алергічні реакції у дорослих та дітей. Всесвітня організація охорони здоров'я відносить алергію до шести патологій, які найчастіше трапляються. З огляду на це, людям, які страждають на алергію, не варто використовувати такі рослини в озелененні, слід унікати контактів із ними, особливо в період масового цвітіння. Подібні до людських, алергічні реакції також трапляються у тварин. Для прикладу, у містах на цю патологію страждають домашні собаки

2. З допомогою рослин можна знижувати рівень шуму. Небажаний тривалий звук у населених пунктах стає причиною порушення сну та здатності розслаблення, зниження працездатності, збудження нервової системи та інших порушень. Для зменшення його рівня, варто створювати живоплоти, насаджувати дерева та кущі із щільними кронами. Ми радимо з цією метою використовувати стійкі до забруднень види і сорти рослин.

3. Рослини покращують якість повітря. На добу людині потрібно 15-20 кг чистого повітря. Один гектар хвойного лісу відфільтровує 30-35 т пилу в рік, листяного – 50-70 т. Поблизу міст ліси затримують у своїх кронах до 80% пилу та сажі. У лісовому повітрі мікроорганізмів (бактерії, віруси) у сотні разів менше, ніж у міському (в 1 м3 міського повітря може налічуватися 30-40 тис. бактерій та інших мікроорганізмів). Цікаво, що 1 м2 листя осики виділяє 1 кг кисню, ясена – 0,9 кг, сосни – 0,8 кг, буку – 0.6 кг, липи – 0,5 кг. Формальдегід, бензол, аміак та ряд інших шкідливих домішок з повітря допоможуть знешкодити кімнатні рослини – хлорофітум, азалія, драцена та ряд інших. Широко використовуючи в озелененні кімнат, балконів, терас, присадибних ділянок, рослини, які активно очищають повітря, Ві можете суттєво покращити його якість.

4. Від перегріву міста рятують дерева та кущі. Кам'яна яна або асфальтована поверхня влітку може нагріватися до 70°Пн. Загалом, у містах на 2-3°С тепліше, ніж за його межами. Саме тому, дуже важливо, аби у великих населених пунктах зростало якомога більше великих дерев та кущів.

5. Рослинам під силу вбити людину. Близько двох відсотків відомих людству рослин отруйні. Усі частини (корені, стебла, листя, квіти, плоди) можуть містити отруйні речовини. Контакт із борщівником Сосновського завершується опіками. Тис ягідний, цикута, вовчі ягоди, конвалія – одні з найвідоміших небезпечних рослин Європи. Багато отруйних рослин широко використовується в медицині. Передозування може спричинити смерть.

6. Без квітів неможливо уявити нашого життя. Букети супроводжують людину від народження і останнього дня. Квіти є прекрасним подарунком. У різних культурах їм відведена значна роль у релігії, мистецтві, побуті. Квіти несуть красу, гармонію та досконалість, змушують усміхатися і захоплюватися. Одну з найгарніших орхідей було куплено нещодавно за понад 200 тис. доларів США. Українці полюбляють дарувати близьким та рідним троянди, тюльпани, орхідеї та ряд інших квітів.

7. Аромат рослин впливає на настрій та самопочуття. Понад 10 мільйонів нюхових рецепторів дозволяють нам розрізнити найрізноманітніші запахи. Рослини синтезують різні ефірні олії, які володіють високою біологічною активністю. Їх запах може бути для нас заспокійливим, збуджуючим, неприємним. Деякі запахи здатні викликати головний біль та запаморочення.

8. Будинки, меблі та ряд інших виробів із дерева є кращими за аналоги з інших матеріалів. Відомо, що у будівельній галузі, для виготовлення меблів, дверей, вікон, дитячих іграшок та ряду інших промов, використовують найрізноманітніші синтетичні матеріали. Вони хоч і дешевші, однак можуть виділяти шкідливі речовини, часто провокують виникнення небезпечних захворювань (алергії, злоякісні пухлини), не відповідають стандартам безпеки. Природні (рослинні) матеріали екологічні, безпечні для людей і довкілля, не потребують спеціальних способів утилізації.

9. Навіть у пустелях трапляються рослини. Це кактуси, перекотиполе, верблюжа колючка. Не усі знають, що поблизу Херсону знаходиться другий за площею піщаний масив у Європі – Олешківські піски. Завдяки штучно створеним лісовим масивам навколо пісків (близько 100 000 га) вдалося призупинити захоплення пісками прилеглих територій. Таким чином ліс рятує землі від спустошення.

10. На землі існує понад 500 тис. видів рослин. Люди використовують культурні рослини для їжі, годівлі сільськогосподарських тварин, ліків, отримання сировини та інших потреб. Згідно класифікації, існують декоративні, зернові, бобові, крохмаленосні, баштанні, волокнисті, овочеві, плодові, олійні, цукроносні, ароматичні, наркотичні та стимулюючі рослини.

11. Для догляду за рослинами людство винайшло та вдосконалило сотні найрізноманітніших інструментів та пристосувань. Проте, найчастіше до стандартного набору начиння та інвентаря входять декілька базових речей. Це лопати, сапки, граблі, вила, коси, серпи, культиватори, секатори та сучкорізи, сокири, мачете, ножі для щеплення. Такі компанії, як Беллота (Жолудь), Фелко (Felco), АРС (ARS) постійно вдосконалюють інструменти садівників, застосовуючи у виробництві ряд інновацій.

Ми сподіваємося, що інформація про вплив рослин на наше життя для Вас була цікавою і корисною. Також пропонуємо ознайомитися із асортиментом садово-городніх товарів в нашому Інтернет-магазині та обрати саме те, що Вам необхідно.

Інші статті
  • Городні роботи в червні
    Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
  • Що садити в червні?
    Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner