ВИБІР САДОВОГО ОПРИСКУВАЧА
Без оприскувача не може обійтися власник кімнатних рослин, селянин, дачник чи працівник спеціалізованого господарства, яке займається вирощуванням рослинної продукції. У сучасному догляді за рослинами цей пристрій просто незамінний.
Від правильності вибору оприскувача залежатиме чимало показників, зокрема
- загальний вигляд рослин та їх здоров'я;
- присутність шкідників;
- урожайність;
- продуктивність парці майстра.
Оприскувач дає можливість очистити рослини від пилу та бруду, забезпечити оптимальний рівень вологи та протікання таких життєво-важливих процесів, як дихання і фотосинтез. З його допомогою розпилюють найрізноманітніші пестициди, які допомагають у боротьбі із бур'янами, комахами, молюсками, павукоподібними та іншими шкідниками і захворюваннями.
Оприскувач необхідний для таких цілей:
- зволоження та очищення рослин;
- підживлення;
- профілактики захворювань та уражень шкідниками;
- лікування.
Робочий об'єм оприскувача може суттєво відрізнятися. Перед здійсненням покупки слід врахувати загальну площу та кількість рослин, які необхідно буде обробляти. Якщо потрібно систематично зрошувати кімнатні рослини, цілком вистачить пульверизатора із робочим об'єднання об'ємом близько 1 л. Колі ж, наприклад, доводитися боротися з колорадським жуком на великих грядках із картоплею, обирають оприскувачі із значно більшим робочим об'єднання об'ємом. Великий робочий об'єм потрібен для обробки садових дерев, декоративних насаджень.
Оприскувачі бувають ручні (з невеликим об'єднання об'ємом), ранцеві, наплічні, а також колісні. Ваш вибір повинен базуватися на індивідуальних потребах.
Працюючи із отруйними речовинами, слід дотримуватися правил техніки безпеки
- не порушувати рекомендацій, вказаних в інструкції до препарату;
- використовувати захисний одяг, окуляри, при потребі – маску;
- не розпилювати розчин у вітряну погоду;
- правильно зберігати та утилізовувати залишки робочого розчину;
- промивати оприскувач після завершення роботи проточною водою.
Якщо Вам необхідний невеликий оприскувач, радимо звернути увагу на модель Bellota 3700-015 (об'єднання об'ємом 1,5 л), для саду та городу варто обирати модель Bellota 3110-05 (об'єднання об'ємом 5 літрів). Ранцевий оприскувач Bellota 3710-10 (об'єднання об'ємом 10 л) ідеальний для внесення добрив і фумігації, має шланг завдовжки 1200 мм та регульовану форсунку. Такий зразок може можуть застосовуватися як індивідуальними користувачами, так і для виробничих цілей. Моделі Bellota 3710-12 та Bellota 3710-16 з об'єднання об'ємом 12 та 16 літрів, зручно фіксуються ремінцями, надзвичайно маневрені та зручні у роботі. Як і вище згадані зразки, можуть успішно використовуватися садівниками-аматорами та для професійного догляду за рослинами. Усі моделі Беллота виготовлені із стійкого до руйнувань пластику, розраховані на виконання великих обсягів роботи, популярні і затребувані в різних країнах світу.
- Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
- Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.