5 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО СЕКАТОР
У цій статті ми підібрали для Вас декілька цікавих фактів про садові секатори. Інформація буде корисною для тих, хто тільки планує купити секатор, а також і тим, хто вже користується ним не один рік.
- Попередником секатора був ніж. Перш ніж був виготовлений перший садовий секатор, для обрізки рослин використовували переважно ножі. Секатор вигадали у 1815 році у Франції. Перші зразки створені для обрізки виноградної лози.
- Найкращі інструменти виготовляють у Швейцарії, Японії, Італії та Іспанії. Тепер на українському та світовому ринку можна знайте сотні моделей від найрізноманітніших виробників, однак найбільш вдалі секатори створюють такі компанії, як Felco, ARS, Stafor, Жолудь, Gielle, Fumasi, Saboten. Виробники виготовляючи інструменти, враховують якою рукою працює садівник (існують зручні моделі для шульги), вагу, розмір, діаметр зрізу (10-45 мм). Важливими критеріями також є оборотність ручки і тип ріжучої голівки.
- Багато початківців купують секатор, який швидко ламається. Причин цьому багато. По-перше, чимало людей намагаються економити гроші, тому обирають дешеві моделі із неякісної сталі та інших матеріалів. По-друге, часто садівники використовують свої інструменти не за призначенням, або намагаються обтинати значно товстіші гілки, ніж здатен перерізати інструмент. Щоб правильно вибрати секатор, необхідно визначитися, до якого типу він повинний належати. Існують секатори обвідні, телескопічні, промислові, з коваделком, рублячі, ножиці, пневматичні, електричні, з притримувачами, для щеплення, для збирає. Високоякісний секатор не може бути дешевим.
- Дивовижні модифікації. Еволюція інструмента відобразилася на його вигляді. Для виконання спеціальних завдань, або для окремих груп рослин розроблені зручні зразки. Існують секатори для обрізки копит дрібним тваринам. Від класичного (первинного) вигляду і до тепер відбулося багато змін. Наприклад, у важкодоступних місцях обтинати гілки допоможе телескопічний секатор, збирати яблука, виноград чи інший врожай зручно плодознімачами, які акуратно перерізають плодоніжки. Електричні чи пневматичні моделі незамінні у промислових садах, розплідниках, на крупних виробництвах.
- Гарантія довговічності. Найкращі виробники інструментів часто запевняють у високому показнику зносостійкості їх інструментів та можливості користуватися ними впродовж багатьох років. Це відповідає дійсності лише у випадку дотримання певних умов. Інструмент потрібно використовувати за призначенням, своєчасно очищати від пилу, бруду, соків рослин, смоли. Не слід забувати про заточування лез сумісними засобами, змащення та зберігання у чохлі або кобурі. Секатор потребує дбайливого ставлення. Тільки у цьому випадку він служитиме впродовж багатьох років. Найкращі виробники продовжують життя ушкодженим інструментам, пропонуючи докупити необхідну поламану деталь.
Ми сподіваємося, що ця інформація була для Вас цінною і корисною. Бажаємо вдалого вибору секатора та успіхів у вирощуванні рослин.
- Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
- Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.