Кошик
3506 відгуків
+380 (68) 233-22-33
+380 (68) 233-22-44
eSad.com.ua

5 ПОРАД ДЛЯ ЗБОРУ ГАРНИХ ВРОЖАЇВ АРОНІЇ

5 ПОРАД ДЛЯ ЗБОРУ ГАРНИХ ВРОЖАЇВ АРОНІЇ

Аронія чудово доповнює будь-який сад, формує кущі заввишки до 2-3 м та заворожує навесні пишним цвітінням. Про її цілющі властивості людям відомо здавна, саме тому багато садівників намагаються купити та посадити цю рослину.

В Україні аронію вирощують як харчову, лікарську та декоративну рослину. Таке поєднання краси і користі – ті, що потрібно успішному садівнику. Кущ живе до 30 років, плодоносити протягом 20 років. Максимальний урожай в сезон з одного куща – до 40 кг.

Важливі поради по вирощуванню аронії

  1. Посадка. Перед посадкою куща слід підібрати вдале місце, очистити ґрунт від бур'бур'янів, перекопати, внести добрива. Посадкові ями готують завчасно. Аронія для підживлення потребує перегною, компосту, суперфосфату, сірчанокислого калію та деревної золі. Висаджують кущі восени чи навесні. Важливо після посадки кущів провести обрізку, при цьому залишаючи пеньки (15-20 см). Чим багатший ґрунт, тим кращі врожаї Ви отримаєте. Перші хороші врожаї кущ даватиме на 3-4 рік після посадки.
  2. Формування куща. Кущ обрізають так, щоб він мав гілки різного віку. Скелетний стовбур продуктивний до 5-7-річного віку. Після цього обрізають його біля землі. У дорослих кущів залишають 40-45 різновікових гілок (приблизно однакову кількість шкірного віку). При потребі освітлення, можна вилучати зайві гілки. На кущах віком 12-13 років застосовують омолоджуючу обрізку гілок на висоті 1 м. При цьому залишають лише сильні однорічні прикореневі пагони.
  3. Хвороби та шкідники. На листках іноді трапляється бура плямистість. Кущ може пошкоджуватися п'ятому ядунами, попелицями, пильщиками, плодовою міллю. Для запобігання масовому розвитку інфекційних захворювань та пошкоджень комахами, рекомендуємо вчасно проводити профілактичну обробку кущів відповідними препаратами.
  4. Захист від птахів. Плоди аронії дозрівають дружньо, що досить зручно садівникам. Однак, іноді дрозди та шпак налітаючи великими зграями, можуть за короткий час з'єднання їсти практично весь урожай. Ми радимо в таких випадках застосовувати спеціальні сітки для захисту від птахів. Можливе також застосування інших відлякуючих засобів.
  5. Інструменти для догляду. Для обрізки аронії варто використовувати добре заточені секатори та сучкорізи. Дуже важливо збирати плоди не травмуючи кущ. Якщо Ви плануєте відразу переробляти їх, то збір можна проводити поштучно без щитків. Якщо ж часу на збір у Вас небагато – використовуйте спеціальні професійні секатори. Чудово підійдуть для цього завдання плодознімачі або класичні механічні секатори.

Fhjys

Щиро бажаємо Вам успіхів у вирощуванні аронії чорноплідної. За умови вдалої посадки, своєчасного підживлення, коректних профілактичних заходів для боротьби з хворобами і шкідниками, правильної обрізки, кущ неодмінно потішить Вас добрими плодами. Не забудьте також придбати для догляду за рослинами якісні садові інструменти та інші супутні товари.

Інші статті
  • Городні роботи в червні
    Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
  • Що садити в червні?
    Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner