Кошик
3288 відгуків
+380 (68) 233-22-33
+380 (68) 233-22-44
eSad.com.ua

ПРАВИЛА РЕМОНТУ ТА СЕКАТОРІВ СУЧКОРІЗІВ

ПРАВИЛА РЕМОНТУ ТА СЕКАТОРІВ СУЧКОРІЗІВ

Купивши інструмент та певний годину виконуючи з його допомогою обрізку рослин, Вам доведеться здійснювати догляд за ним. Якщо Ви купуєте професійну модель Фелко, АРС чи якусь іншу, відразу замовте кобуру або чохол відповідного розміру. Це вбереже інструмент від руйнівних впливів найрізноманітніших чинників під час зберігання чи транспортування. Кобура від найкращих виробників виготовлена із високоякісної натуральної шкіри, може зручно розміщуватися на ремені чи інших елементів робочого одягу садівників. Пам " ятайте, кобура або чохол створені не для краси, а з метою збереження інструмента та для зручності майстра.

Перші неприємності із будь-яким секатором можуть бути викликані затупленням ліз. Найкращі виробники подбали про це – крім професійної лінійки інструментів вони випускають також камені (бруски) для заточування ріжучих поверхонь. З асортиментом товарів для заточування лез радимо ознайомитися на сторінці esad.com.ua (аксесуари та догляд).

Точильні бруски

Кобура для секатора Felco 910+ створена таким чином, що в ній зручно розміщується як сам секатор, так точильний брусочок. Ми радимо такий комплект купувати тім фахівцям, які багато часу проводять за обрізкою кущів та дерев.

Основних проблем, які змушують садівника зробити вимушену перерву у обрізці рослин, є декілька. Про них мова йтиме далі.

Головні проблеми, з якими дуже часто стикаються власники секаторів:

 • випадання чи деформація пружини;
 • розхитування ліз ріжучої голівки;
 • втрата чи пошкодження болта, гайки, втулки;
 • поломка ручок;
 • деформація ліз;
 • зношування амортизаторів;
 • поломка засуву замку.

До секаторів АРС (ARS), Фелко (Felco), Стафор (Stafor), Беллота (Жолудь) можна замовити ті запасні елементи, які потребують заміни. Тім самим виробники здобувають прихильність і повагу своїх відданих клієнтів.

Якщо пружина загубилася, систематично випадає чи є деформованою, найкраще замовити нову та виконати заміну. Чимало виробників продають за дуже вигідними цінами пружини до секаторів. Для прикладу, змінна деталь (пружинка) Фелко 2/11 підходить до декількох моделей інструментів, зокрема до Фелко 2, 4, 7, 8, 9 та ряду інших. Не слід до професійних інструментів застосовувати пружини від інших виробників, саморобні пружини чи подібні деталі. При їх застосуванні можуть сильно деформуватися ділянки контакту пружин із ручками, погіршаться амортизаційні властивості. Таким чином, доведеться докладати надмірних фізичних зусиль, що призведе до перевтоми кистей рук і передчасного зношування інструмента.

Felco 11

Розхитування ліз ріжучої голівки можна усунути за допомогою спеціального ключа для гайок та болтів. Дуже вдалою та дешевою моделлю є Felco 2/30 (ключ для регулювання до секаторів Фелко 2, 6-17 та сучкорізів). Такий зразок обов'язково слід купити разом із інструментом та використовувати його за потребою. Альо, коли регуляція потрібного ефекту не дає, необхідно оглянути втулки та болти.

Болти, гайки та втулки необхідно викрутити і оглянути. Якщо вони мають збиту різьбу, деформації чи інші видимі пошкодження, то їх подалі використання неможливе. Інструмент працюватиме погано. Ми рекомендуємо роботу із болтами, гайками та втулками проводити на зручному столі з добрим освітленням. Демонтаж старих елементів має супроводжуватися їх очисткою з допомогою спеціального спрею. Металеві деталі також потрібно змащувати оригінальною змазкою. Для тросорізів, секаторів та сучкорізів Фелко використовуйте змазку Felco 990. Крім того, що вона оптимізує тертя і контакт між різними елементами, змазка ще й покращує роботу інструмента та робить його довговічнішим.

Поламану ручку у багатьох моделях замінити неможливо. Тому, перед вибором секатора зверніть увагу на таку особливість, як її замінність. Секатор Фелко 5 при такій поломці можна полагодити, замінивши контрлезо з ручкою на нове. Найкращі виробники передбачили можливість подібної поломки, тому до ряду інструментів випускають такого роду запчастини.

Секатор Felco 5

Деформація ліз – одна з найпоширеніших проблем. Часто вона виникає у зв'язку із обрізкою товстіших гілок і пагонів, ніж це передбачено технічними характеристиками, різкою тонкого садового дроту чи інших матеріалів. Властивості сталі змінюються на морозі, через що можуть виникати пошкодження ріжучої голівки під час роботи взимку. Якщо працювати доводитися із дуже твердими та здерев'янілими гілками чи пагонами, добре використовувати ті моделі інструментів, які спеціально розроблені для подібних цілей. Опорні чи ріжучі леза підлягають заміні. Найкращі виробники випускають леза у спеціальних упаковках з маркуванням для продовження терміну експлуатації виробів. Якщо Ви тільки плануєте придбати секатор чи сучкоріз, поцікавтеся, чи виготовляє виробник до конкретної моделі змінні леза. Це надзвичайно важливо з точки зору економії коштів. Не потрібно шкірного сезону купувати новий інструмент. Достатня при інтенсивній експлуатації замінити лише зношені леза.

Заміна амортизаторів мусить бути регулярною. Від цього напряму залежить втомлюваність майстра та об'єднання об'єми виконаної роботи. Для кожного зразка розроблений відповідний тип амортизаторів, хоча існують і універсальні зразки.

Поломки засувів замків, хомутів та інших елементів для інструментів Фелко, Стафор, АРС, Беллота не страшні, вони усуваються за декілька хвилин. Достатня лише замовити та купити відповідну запчастину, провести демонтаж старої та установку нової.

Крім того, важливо пам " ятати про дотримання правил техніки безпеки. Робота із гострими лезами може бути травматичною.

Отже, щоб секатор чи сучкоріз служив Вам довго та виконував бездоганно свою роботу, слід для нього замовити кобуру (чохол), засіб для заточування ріжучих поверхонь, спрей для очищення, змазку від того самого виробника. Важливо чітко використовувати інструмент за призначенням. Для лагодження добре застосовувати фірмові ключі та запчастини. На упакуваннях виробники вказують, до яких моделей підходить та чи інша деталь, розміщують малюнки із місцем її кріплення та коротку інструкцію.

Щиро бажаємо Вам тривалий час використовувати свої улюблені секатори та сучкорізи. Ставтеся до них дбайливо, не шкодуйте грошей на допоміжні аксесуари, які необхідні для сервісу та доброго функціонування. Пам " ятайте – від технічного стану інструмента та його справності залежить якість обрізки, вигляд Ваших рослин, їх здоров'я та урожайність.

Інші статті
 • Городні роботи в червні
  Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
 • Що садити в червні?
  Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner