ДОГЛЯД ЗА КОЛЮЧИМИ РОСЛИНАМИ
Найвідоміші колючі рослини – малина, ожина, аґрус, йошта, барбарис, шипшина, садові троянди, обліпиха, боярышника, терен, акація, айва японська, деякі сорти груші. Колючими є дикорослі рослини та чимало цінних сортових культур.
Серед колючих улюбленців є чимало кімнатних рослин. Це усім відомі кактуси, молочай, цитрусові та ряд інших.
Будь-які роботи, пов'язані із вирощуванням колючих рослин, викликають ряд труднощів. Усі ми знаємо, як легко опинитися в полоні колючого куща ожини чи шипшини. Визволитися без помітних пошкоджень практично неможливо – залишаються подряпини на шкірі, одяг зачіпається за колючки, рветься та псується. Збір квітів, плодів та ягід з таких кущів та дерев досить складний та часто травматичний.
Обираючи квіти, кущі та дерева, радимо ознайомитися із асортиментом сортів. Тепер можна придбати аґрус, ожину, малину та ряд інших сортів, які не мають колючок. З такими рослинами легше працювати на усіх етапах – висаджування, обрізка, збір врожаю, пересаджування, укриття на зиму тощо.
Основні правила роботи із колючими рослинами
- якщо плануєте вирощувати плодово-ягідні рослини, добре обміркуйте, які сорти Вам підійдуть найкраще – з колючками та шипами чи без них;
- не варто висаджувати колючі рослини там, де вони постійно чіплятимуть одяг – надто близько до доріжок чи стібок;
- висаджування колючих рослин проводять у захисному одязі та рукавицях;
- для обрізки слід використовувати маневрені інструменти, як правило з подовженими чи телескопічними ручками (секатори, сучкорізи, ножиці);
- травми отримані від колючок та шипів необхідно ретельно обробити антисептиками – у садівника завжди мусить бути укомплектована аптечка.
Колючі рослини чудово підходять для формування живоплотів. Крім високих декоративних характеристик, такі живоплоти можуть чудово захистити від шуму, пилу, статі непролазними для тварин.
Рослини із шипами та колючками можуть вбити людину. Відомі випадки інфікування людей правцем через шипи і колючки. Для мінімізації ризиків радимо своєчасно проводити щеплення та не залишати поза увагою травми (уколи і подряпини). Найнебезпечніша ця хвороба для дітей, людей літнього віку, садівників, які не мають профілактичного щеплення.
У нашому Інтернет-магазині можна придбати зручні для роботи з колючими рослинами сучкорізи та секатори із подовженими ручками (Bellota 3580-90, Bellota 3578-90, Bellota 3578-TEL, ARS 150 - 0,6), ряд інших високоякісних інструментів від найкращих виробників.
Для здійснення професійного догляду за трояндами та іншими колючими рослинами, рекомендуємо замовити в нашому Інтернет-магазині спеціальну літературу.
Щиро бажаємо Вам успіху у вирощуванні рослин із колючками та шипами!
- Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
- Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.