ЛЮБОВ НА ВІДСТАНІ: ЧИ КОРИСНІ РОСЛИНАМ НАШІ ДОТИКИ
Школярі, студенти чи інші зацікавлені особи, можуть провести вдома цікавий експеримент. Для цього необхідно підготувати два горщика та висадити у кожен по одній рослині (боби, квасолю). Найкраще, щоб листя обраних рослин не мало опушення. Як тільки на піддослідних рослинах сформується 1-2 листки, можна починати механічний вплив. Листки однієї рослини потрібно злегка язиком між великим та вказівним пальцем 30-40 разів щоденно протягом двох тижнів. До закінчення іншого тижня відмінності будуть добре помітні – рослина, яку постійно терли пальцями, буде значно менших розмірів ніж та, яку не чіпали.
Результати досліду свідчать про те, що тривалий вплив на клітини слабкими подразнювачами, може призвести до пригнічення процесів життєдіяльності рослин. Це дуже важливо враховувати при озелененні вулиць, парків, скверів, присадибних ділянок. Від частих дотиків можуть страждати кімнатні рослини, «живі фотозони», рослини у ботанічних садах, оранжереях, крамницях.
Механічний вплив на рослини повинен здійснюватися у таких випадках
- обрізка гілок, пагонів, щеплення;
- збір плодів, ягід;
- зрізання квітів;
- підв'зв'язування;
- очищення від снігу;
- пересаджування, лікувальні та інші маніпуляції.
З наведеного нами експерименту зрозуміло, що для рослин механічний вливши може мати вкрай небажані наслідки. Окремі види, як наприклад, садові троянди, шипшина, терен, обліпиха, мають шипи та колючки. Таким чином, вони можуть захистити себе від ушкоджень, поїдання тваринами та інших ризиків.
Ми у жодному випадку не пропонуємо Вам відмовитися від контакту з рослинами, адже цей процес приносити неабияке задоволення, сприяє зняттю стресу та глибокому пізнанню світу довкола. Проте, пам " ятайте, надмірна любов і часті тактильні контакти принесуть рослинам лише шкоду. Любіть їх на відстані!
Для підв'зв'язування рослин, використовуйте лише якісні матеріали (кембрик, дріт), які чудово представлені в нашому Інтернет-магазині. Це дозволить рослинам повноцінно розвиватися та вбереже від небажаних механічних ушкоджень.
Для публікації використані матеріали з книги «Дивовижні досліди з рослинами» (Батурицкая Н.В., Фенчук Т. Д., 1991).
- Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
- Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.