Кошик
3288 відгуків
+380 (68) 233-22-33
+380 (68) 233-22-44
eSad.com.ua

ІСПАНСЬКИЙ СЛИМАК ТА БОРОТЬБА З НИМ

ІСПАНСЬКИЙ СЛИМАК ТА БОРОТЬБА З НИМ

На території України можна зустріти численну армію комах, павукоподібних та інших тварин, які пошкоджують рослини. З-поміж молюсків до шкідників варто віднести равликів та слимаків (слизнів).

Дорослий слимак

Протягом останніх декількох років справжнє лихо спіткало українських селян – їх врожаї почали безжально знищувати іспанські слимаки.

Важливі дані. Іспанський слимак (Arion lusitanicus) – новий для України, небезпечний вид молюсків, який стрімкими темпами поширюється, заселяючи різноманітні території (сади, парки, сквери, городи, поля, ліси). Вперше його виявлено у 2007 році на Львівщині. За цей період молюски вже встигли завдати величезної шкоди, поїдаючи овочі, ягоди, фрукти, листя, надземні та підземні частини рослин, гриби. Шкідник трапляється у поверхневих шарах ґрунту, серед городніх рослин, квітів, виповзає на виноград, яблуні, груші, інші дерева та кущі. Іспанський слимак всеїдний, чудово перезимовує в нашій кліматичній зоні, швидко рухається, практично немає природних ворогів та надзвичайно плодючий. До початку зими (за температури повітря +4°С) слизні шукають партнерів, розмножуються, відкладають яйця. Найкрупніші особини важать 24-26 та більше грамів. За добу дорослий молюск може споживати 3-7 р їжі. Одна особина відкладає купкою понад 100 яєць. Яйця крупні – 3х4 мм, білого кольору. За сприятливих умов, менш як за місяць із яєць на світ з'єднання є молоді особини.

Слимак, у віці 2,5 місяці

Ефективні заходи у боротьбі з іспанським слимаком

 • виловлювання та знищення молюсків
 • перекопування та очистка на зиму ґрунту від опалого листя, трави, залишків рослин;
 • боротьба із захаращеністю територій;
 • пошук та знищення кладок яєць у поверхневих шарах ґрунту;
 • використання біологічних ворогів (інших тварин);
 • застосування спеціальних отрут (пестицидів);
 • використання пасток та належать.

У нашому Інтернет-магазині можна замовити городні чи садові граблі (віялові та звичайні) для здійснення заходів із очищення поверхні ґрунту від листя, трави, сміття. Садово-городні граблі Беллота (Жолудь), представлені на нашому сайті, бувають з різною кількістю зубців (спиць), без держаків та з держаками, з регульованою шириною насадки, з металу та пластику. До окремих моделей пропонуємо зручні держаки. Цей інструмент ефективний та простий у використанні.

Яйця слимаків

Найпоширеніші помилки у боротьбі із іспанським слимаком

 • застосування кухонної солі, оцту та інших доступних засобів (перцю, гірчиці);
 • захаращеність ділянок;
 • залишення на зиму на городі чи в саду решток рослин, які слугують шкідникам їжею та сховищами.

Наші поради щодо боротьба із іспанським слимаком ґрунтуються на працях вітчизняних дослідників, є простими та зрозумілими. Намагайтеся дотримуватися порядку і чистоти в саду чи на городі. Не бійтеся застосовувати пестициди. Чітко дотримуючись зазначених рекомендацій від виробників, побічних наслідків від їх використання не буде.

Інші статті
 • Городні роботи в червні
  Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
 • Що садити в червні?
  Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner