ІСПАНСЬКИЙ СЛИМАК ТА БОРОТЬБА З НИМ
На території України можна зустріти численну армію комах, павукоподібних та інших тварин, які пошкоджують рослини. З-поміж молюсків до шкідників варто віднести равликів та слимаків (слизнів).
Протягом останніх декількох років справжнє лихо спіткало українських селян – їх врожаї почали безжально знищувати іспанські слимаки.
Важливі дані. Іспанський слимак (Arion lusitanicus) – новий для України, небезпечний вид молюсків, який стрімкими темпами поширюється, заселяючи різноманітні території (сади, парки, сквери, городи, поля, ліси). Вперше його виявлено у 2007 році на Львівщині. За цей період молюски вже встигли завдати величезної шкоди, поїдаючи овочі, ягоди, фрукти, листя, надземні та підземні частини рослин, гриби. Шкідник трапляється у поверхневих шарах ґрунту, серед городніх рослин, квітів, виповзає на виноград, яблуні, груші, інші дерева та кущі. Іспанський слимак всеїдний, чудово перезимовує в нашій кліматичній зоні, швидко рухається, практично немає природних ворогів та надзвичайно плодючий. До початку зими (за температури повітря +4°С) слизні шукають партнерів, розмножуються, відкладають яйця. Найкрупніші особини важать 24-26 та більше грамів. За добу дорослий молюск може споживати 3-7 р їжі. Одна особина відкладає купкою понад 100 яєць. Яйця крупні – 3х4 мм, білого кольору. За сприятливих умов, менш як за місяць із яєць на світ з'єднання є молоді особини.
Ефективні заходи у боротьбі з іспанським слимаком
- виловлювання та знищення молюсків
- перекопування та очистка на зиму ґрунту від опалого листя, трави, залишків рослин;
- боротьба із захаращеністю територій;
- пошук та знищення кладок яєць у поверхневих шарах ґрунту;
- використання біологічних ворогів (інших тварин);
- застосування спеціальних отрут (пестицидів);
- використання пасток та належать.
У нашому Інтернет-магазині можна замовити городні чи садові граблі (віялові та звичайні) для здійснення заходів із очищення поверхні ґрунту від листя, трави, сміття. Садово-городні граблі Беллота (Жолудь), представлені на нашому сайті, бувають з різною кількістю зубців (спиць), без держаків та з держаками, з регульованою шириною насадки, з металу та пластику. До окремих моделей пропонуємо зручні держаки. Цей інструмент ефективний та простий у використанні.
Найпоширеніші помилки у боротьбі із іспанським слимаком
- застосування кухонної солі, оцту та інших доступних засобів (перцю, гірчиці);
- захаращеність ділянок;
- залишення на зиму на городі чи в саду решток рослин, які слугують шкідникам їжею та сховищами.
Наші поради щодо боротьба із іспанським слимаком ґрунтуються на працях вітчизняних дослідників, є простими та зрозумілими. Намагайтеся дотримуватися порядку і чистоти в саду чи на городі. Не бійтеся застосовувати пестициди. Чітко дотримуючись зазначених рекомендацій від виробників, побічних наслідків від їх використання не буде.
- Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
- Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.