ОБРІЗКА РОСЛИН ТА ПОШИРЕННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ
Садівник іноді навіть не здогадується, що сам сприяє поширенню окремих захворювань серед власних рослин. Як правило це стосується поширення інфекційних захворювань.
Основні ознаки хворих рослин
- у янення;
- наявність виразок та некротичних ділянок;
- поява новоутворень, нальоту;
- камедетеча, смолотеча;
- мумификация;
- поява шкідників.
Якщо Ви виявили рослину з ознаками хвороби, їй слід приділяти достатня уваги. Якщо знехтувати цим правилом, можуть захворіти і інші рослини, що в подальшому призведе до втрати врожаю, декоративних якостей чи значних економічних збитків. Для проведення діагностики радимо застосовувати професійну літературу та радитися із спеціалістами. У нашому Інтернет-магазині можна зверни спеціальні книги про захворювання рослин різних груп (декоративні, плодово-ягідні культури та інші), підібрати ножі для чищення ран, засоби для лікування і профілактики.
Механічні пошкодження кори та камбію можуть стати причиною виникнення раку. Якщо секатор «закусує кору», залишає нечіткі зрізи, або ж зрізи виконані технічно неправильно, то виникає ранева поверхя, яка за певних обставин може швидко інфікуватися.
Ми пропонуємо садівникам звернути увагу на особливу модель секатора, оснащену оприскувачем. Відразу після виконання зрізу у Вас буде можливість нанести на зрізані поверхні спеціальний розчин. Це дозволить виконувати комплексний догляд за садом та ефективно працювати. Оприскувач можна також підібрати окремо, відштовхуючись від власних потреб. Рекомендуємо зручні моделі оприскувачів, які відрізняються об'єднання об'ємом, формою, будовою, дизайном, способом транспортування. Також радимо звернути увагу на спеціальні пасти та замазки, які ефективні при щепленні та обрізці рослин.
Пам " ятайте, що виконавши зріз живих органів рослини секатором чи іншим інструментом, Ви створюєте стресову ситуацію. Лише здорова та повноцінно розвинута рослина переживає дану операцію без побічних ефектів та ускладнень. У багатьох випадках, разом із обрізкою рослин слід також вжити ряд інших підтримуючих заходів.
Щоб не інфікувати рослини варто
- дбати про чистоту ріжучих поверхонь інструмента;
- застосовувати спеціальні спреї та інші очищуючі засоби;
- ознайомлюватися із сучасними даними за фітопатології в спеціальній літературі;
- своєчасно лікувати рослини, утилізовувати небезпечний біоматеріал;
- використовувати якісні інструменти, оприскувачі, розчини, мастики, бальзам та інші засоби від перевірених виробників.
Якщо Ви уважно ознайомилися із нашими порадами та рекомендаціям, розібрали для себе необхідні товари, можете не хвилюватися за свої зелені насадження – вони зростатимуть здоровими та красивими.
- Літо – це особливо гаряча пора для городників. Якщо навесні найбільш затребуваними інструментами були лопата з граблями, то в червні слід озброюватися лійками та сапами. Адже літнє сонце сушити землю, випаровуючи вологу, яка так необхідна рослинам.
- Традиційно, найгарячішим періодом для садівників і городників вважається кінець весни. Проте, досвідчені дачники знають, що ряд посадкових робіт можна продовжувати і в червні. Як правило, початок літа є прийнятним для висадки багатьох культур.